VW Phaeton – Recenze

Phaeton rozhodně patří mezi luxusní limuzíny a snese srovnání s auty jako je BMW7, Mercedes S, nebo Audi 8.  VW Phaeton se vyrábí v dobře známé továrně uprostřed města, kde závod zásobují nákladní tramvaje. Závod na výrobu je proskleny a velice moderní, a ví se oněm že prodělává, ale i tak VW tyto auta děla dále a nechce se zřeknout tohoto málo kupovaného luxusního vozu. Tyto skutečnosti jsou všeobecně známy ale co umí samotný vůz a jak se chová?

První co vás uchvátí na Phaetonu je exklusivní podvozek. Díky vzduchovému pérování je v režimu komfort jako dělaný na naše rozbité silnice, hlavně díky krabicím politika Rátha ve středočeském kraji… Podvozek krásně sedí a kopíruje terén, je to opravdu požitek. Podvozek můžete přepnout na celkem čtyři pozice až na sportovní tvrdší podvozek, který je dobrý na velmi rychlou jízdu po dálnici. Věřte mi že ani nepoznáte že jedete 200 km/hod. Podvozek lze také zvedat a nebo dávat opět do normální polohy. Zvedat podvozek je dobré při parkování u vysokých obrubníků a nebo v zimně. Pokud zapomenete vyšší podvozek, nic se neděje, sám se při rychle jízdě sníží a ještě vás o tom informuje na displeji. Verdikt , podvozek na jedničku, podle mě lepší než v BMW7 nebo Audi 8, Tento podvozek nakonec najdete i  u Bentlay. Pohon je 4×4 v zakladu a vlastně ani nelze objednat jinak. V zimně je to po zasněžené silnici  bezpečné a pohodové svezení.

Motor  který jsem měl možnost otestovat byl 3 litr turbo disel. Překvapí vás jak dokáže s tak těžkým autem zahýbat. Dynamika je úžasná, hlavně při rozjezdech nebo při předjíždění. Spotřeba se pohybuje od 9 do 10,5 L/100 km. Což za ten komfort si myslím je přijatelné.

Interier je velmi pečlivě zpracován, sedadla pohodlná a přístrojovka luxusně vypadající, nelze nic vytknout. Rádio hraje jako v koncertní síni. Úžasný.

K popisu by to mohlo stačit, každopádně si jízdu pokaždé užívám, nejlepší výlet byl na otočku do Španělska, v tomhle autě je to opravdu zážitek.

 

pokračování příště

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>