CD/MP3 v autě je minulosti – chytrá autorádia jsou in!

Je pravdou, že je velké množství lidí, kteří se nechávají zlákat především nízkou cenou, a výsledná kvalita výrobku je nezajímá. To je problém mnoha odvětví, elektroniku a výpočetní techniku nevyjímaje. Přitom investice do kvalitního produktu je nejenom možností, jak získat produkt unikátních vlastností, ale je i možností, jak si můžeme být jisti, že ho v brzké době nebudeme muset měnit. Podívejme se proto na to, že je správné koupit si i kvalitní autorádia. A to pro důvody, které si aktuálně shrneme. Ty se týkají celé řady oblastí, které aktuálně tento nepostradatelný pomocník do auta dokáže nabídnout.

Moderní autorádia využívají kvalitní operační sysatémy

Podíváme-li se na první autorádia na našem trhu, musíme o nich objektivně říci, že žádný operační systém neměli. Měli pouze naprogramovanou základní funkčnost, která nabídla možnost naladit si a také si uložit konkrétní stanice. I taková rádia se samozřejmě stále objevují, a logicky patří k těm nejlevnějším. Otázka je, zda je vůbec ještě kupovat. A to zvláště v případě, kdy vývoj operačních systémů jde tak kupředu.

Jako první se v souvislosti s tímto sortimentem objevil systém WindowsCe, který nabídl stabilitu, spolehlivost, ale i celou řadu různých funkcí. Autorádia už tak nebyla jenom prostředkem k přehrávání hudby, ale nabídla celou řadu různých funkcí. Samozřejmě tento operační systém byl, ale stále je zdokonalován. Postupně se však přidává i další, a to Android. Ten můžeme znát z tabletů a mobilních telefonů. Ten jasně ukazuje, že investice do kvalitního autorádia může být spojena i s možností využití řady funkcí, od různých aplikací, až po možnost surfovat po internetu, nebo si přečíst emaily. A to vše pohodlně, ve vašem voze.

Jak lze autorádio ovládat? Třeba pomocí dotykového displeje

Pokud si porovnáme kvalitní a nekvalitní sortiment autorádií, můžeme najít rozdíly také v oblasti ovládání. U těch obyčejných a základních modelů nám nezbývá, než se spolehnout výhradně na ovládací tlačítka na samotném čele. Přitom i kvalitnější 1din autorádia nám již umožní propojení třeba s ovládáním na volantu, stejně jako mohou nabídnout také možnost dálkového ovládání. Ještě dále jsou na tom moderní 2din autorádia, kdy lze autorádio jak ovládat danými způsoby na dálku, tak lze využít třeba také dotykový displej. Obojí je zárukou rychlého, ale samozřejmě i bezpečného přístupu k požadovaným funkcím, nebo k hudbě. Nemusíme tak hledat v záplavě drobných tlačítek, jelikož jednoduše stiskneme přesně to, jaké pokračujeme. I to je ukázka pokroku a moderního přístupu, který bychom se neměli bát využívat. Už jenom proto, že za pár let bude skutečným standardem. Ukazují nám to třeba mobily, tablety i některé počítače.

Autorádia umí přehrávat nejenom vaši hudbu

Milujete hudbu? Potom je investice do nejlevnějšího a nejobyčejnějšího modelu na trhu vyhazování peněz. Z jakého důvod? Jelikož vám umožní maximálně naladit FM a AM stanice. A jak je známo, ne ve všech lokalitách vysílají taková rádia, která by nás z hlediska hudebního vkusu zaujala. A tak je řešením jedině to, že si budeme chtít přehrát vlastní muziku. Jak na to? Některá z obyčejných a méně kvalitních autorádií dnes nabídnou alespoň CD mechaniku, která však přehraje jenom hudební kompaktní disky. K čemu však je, když doba klasických cédéček je dávno pryč? Takové rádio zkrátka v běžném životě nevyužijeme.

A to hlavně z důvodu, že pokud už máme uloženou vlastní hudbu, je to ve formátu MP3, WMA, nebo v řadě jiných. Proto hledejme alespoň takové autorádio, které tato data umí s CD, nebo DVD disku přečíst. Jelikož už však postupně upadají i notebooky s vypalovačkou, máme problém s tím, jak data na CD dostat. Je tedy lepší investovat do takového autorádia, které nabídne moderní vstupy. A to čtečku karet, nebo třeba USB vstup. Poté není problém přehrát svou hudbu. A nejenom ji, jelikož moderní typy si dokážou poradit také s filmovými klipy, celým filmem, stejně jako třeba i s obrázky. I k tomu je zmíněný displej vhodný.

Autorádio jako ideální pomocník na cestách

Vaší hudbou to končit nemusí. Jistě i vy často jezdíte do neznámých míst a hodila by se vám navigace. Proč si ji za několik tisíc kupovat, když může být obsažena ve vašem rádiu? Ano, i GPS modul propojený s anténou může být standardem. Poté stačí už jenom aktuální verze map a můžete vyrazit kamkoliv. Bát se však nemusíte třeba ani couvání na nezmapovaná místa. Díky tomu, že mají 2din autorádia displej, máte možnost jednoduchého připojení parkovací kamery. Díky tomu ve dne i v noci vidíte, co se za vaším vozem děje. Nezapomínejte ani na možnost spárování s vaším telefonem. Během pár vteřin tak bude funkční handsfree modul.

Kvalita nemusí být drahá

I když stále mluvíme především o tom, že bychom měli klást důraz na kvalitu, nemusí to znamenat, že musí být výrazně drahá. V první řadě je třeba ujasnit si, co za danou cenu dostaneme. V druhém případě nezapomínejte na to, že nekvalitní a kvalitní rádio od sebe dělí rozdíl třeba jenom 20% kupní ceny. Proto se vyplatí investovat více. A kde najdeme autorádia, která nám budou vyhovovat? Ať už se jedná o varianty 1din nebo 2din, nebo o autorádiu univerzální či speciální, vše pohodlně seženeme na webu 2DIN.cz. nakupovat nemusíme jenom přes eshop, jelikož doplňkovou službou je také kamenná prodejna, stejně jako je to i montážní středisko. I to je ukázka toho, že kvalitní autorádio nenadchne jenom funkcemi a vlastnostmi, ale že jeho koupě může být spojena s plnohodnotným dodatečným servisem v podobě montáže.

2 komentáře

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>