Hyundai i20 – vyplatí se?

Je to již několik let, co se automobilka Hyundai ukázala jako poměrně zajímavý výrobce vozů, který dokáže konkurovat všem zajetým značkám na našem trhu. Jedním ze základních modelů je i vůz Hyundai i20. Pokud o něm přemýšlíte, podívejte se společně s námi na jeho recenzi. Začít ji musíme tím, že po poměrně malé a designově nepovedené první generaci je tu generace druhá. Jedná se o vůz, který nabídne o něco větší, modernější a rozhodně i elegantnější design. Celkově se podobá nové Fabii, ale dle našeho názoru vypadá lépe.

Jak je to s vlastnostmi?

Začít musíme s těmi jízdními, jelikož ty jsou jistě tím nejdůležitějším, co by nás mělo zajímat. Zde Hyundai i20 určitě nezklame, jelikož řízení je celkově přesné a bezproblémové. Negativem může být výkon vozu, jelikož v rámci základní výbavy nejsou motorizace nijak výrazně výkonné. A to ani přesto, že se jedná o celkově malé as lehké auto.

Z hlediska vnitřního prostoru budete jistě nadšeni. A to nejenom tím, že je vše pro každého dostatek místa, ale například také tím, že se celkově povedl interiér. Jak s ohledem na jednotlivé rozmístění prvků, tak s ohledem na využití dobře vypadajících měkčených plastů. Jediným negativem je opravdu malý kufr. I když je Hyundai i20 prezentován jako rodinné auto, zavazadel se do něho skutečně moc nevejde. S tím jen třeba počítat.

Cena a výbava

Patrně to nejzajímavější, jelikož právě to jsou důvody, proč si Hyundai i20 koupit. Ceny jsou totiž celkem příznivé a začínají na hodnotě lehce přesahující 200 000 Kč. Pokud si přeplatíte pár desítek tisíc, je možná automatická klimatizace, senzor vyjetí z pruhu, asistent rozjezdu do kopce, parkovací senzory, stejně jako třeba automatické stěrače. To vše je důvod, proč si nevybrat dražší konkurenci. Pokud hledáte jednodušší vůz na kratší cesty, třeba do práce, rozhodně vás nezklame.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>