Při financování vozu pozor na akontaci

Vozy stále nepatří mezi ty nejlevnější artikly na našem trhu. I to je důvod, proč primárně hledíme na jejich ceny. Ne vždy si můžeme daný vůz koupit za hotové, ušetřené peníze. Proto přichází možnost financování. Tedy možnost pořídit si automobil na splátky. A s tím je spojeno i několik specifik, na které se společně podíváme.

Kupujete na běžné splátky? Pozor na akontaci

Co vlastně akontace je? V tomto případě se nejedná o nic jiného, než o první navýšenou splátku. Výše akontace se obvykle vypočítává z procentuelní hodnoty vozu. Pokud je ve výši 50 %, znamená to pro vás nutnost zaplatit právě tuto cenu ve chvíli, kdy si automobil plánujete pořídit. Poté už jenom splácíte, a to až do poslední splátky. Následně už není třeba cokoliv řešit.

Akontace může být v různých výších. Může činit několik desítek procent, stejně jako může být i nulová. Dobré je si vše dobře promyslet. A to z toho důvodu, že čím vyšší akontaci zaplatíte, tím nižší splátky vás mohou čekat a tím méně také v rámci financování přeplatíte. Na druhou stranu může daná suma výrazně zatížit váš rozpočet.

Jak je to u leasingu?

Zde nic jako akontace, tedy první zvýšená splátka neexistuje. Zkrátka sepíšete smlouvu, s vozem odjedete a poté už jenom postupně splácíte v pravidelných měsíčních intervalech. S čím se však můžete setkat, to je poslední zvýšená splátka. Ta je typická právě u leasingů. Je nutná k tomu, abyste svůj vůz definitivně doplatily a ten byl tak převeden k vašemu majetku. I zde platí, že poslední splátka může být v řádech desítek procent, ale může se jednat také o sumu, která plně odpovídá všem ostatním splátkám. Než tedy podepíšete konkrétní smlouvu, a to o leasingu, ale i o úvěru, informujte se i o těchto konkrétních podmínkách. Obvykle lze vše přizpůsobit. Pouze je třeba říci, jaká konkrétní je a bude vaše představa.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>