Co nabídne nová Škoda Scala? A kolik vás bude stát?

Jedna z novinek mladoboleslavské škodovky se na rozdíl od většiny ostatních modelů snaží hrát trochu i na emoce. Je to zkrátka vůz s poměrně výrazným designem, který může oslovit klientelu, jenž si mezi škodovkami obvykle nevybírá. To je jistě jeho velká deviza. Nemluvíme samozřejmě o žádném jiném voze než o Škodě Scala. Ta byla dlouho očekáváná a dnes si pro ni může dojít do autosalonu každý.

Revoluční novinka

Nový vůz lze označit bez nadsázky za revoluci, protože je to první auto od škodovky, které je postaveno na zcela nové architektuře. Škoda Scala vychází z dobře známého konceptu VISION RS a už v interiéru vás zaujme spousta pěkných detailů.

Samozřejmostí je použití kvalitních materiálů. Na auto se ale nejdříve podíváte zvenku, kde se opravdu nemusí za nic stydět. Vůz se nabízí ve dvou karosářských variantách:

  • Klasická
  • Hatchback

Fanoušci značky si jistě všimnou, že automobilka zde poprvé použila nový logotyp. Klasické kulaté logo bylo nahrazeno výrazným nápisem ŠKODA. Pojďme ale k tomu, co je na nové škodovce nejzajímavější. To je bezpochyby nabídka motorizací a výbavy. V neposlední řadě vás jistě bude zajímat také cena.

Výbava, motory a ceny

Ve standardní výbavě toho dostanete opravdu mnoho. Samozřejmostí jsou již dnes LED svítilny, a to nejen přední, ale také zadní. V LED provedení jsou také mlhovky. Ve standardní výbavě je dokonce tempomat nebo klimatizace. Jako všechny dnešní moderní vozy, také ve škodovce najdete propracovaný infotainment. Cena nové Škody Scala zdárně konkuruje svým třídním rivalům, kde patří VW Golf, Opel Astra a Ford Focus. Se svou bohatou standardní výbavou začíná vůz na 394 900 Kč.

Ještě nesmíme opomenout motory. Tento automobil si můžete zvolit ve třech základních benzinových variantách, které jsou 1.0 TSI v provedení 70 a 85 kW, a také 1.5 TSI s výkonem 110 kW. Zástupcem dieselu je tady 1.6 TDI s 85 kW. Vůz si lze pořídit také v provedení na CNG.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>