Elektromobily budou hrát prim i v koncernu Volkswagen

Nejsou to jenom automobilky, jako například Tesla, která se snaží ukázat světu, že jezdit na baterie samozřejmě může být možné. Elektromobily dnes vyrábí většina producentů vozů. A jelikož jejich dojezd stoupá a jejich ceny klesají, můžeme objektivně říci, že je rozhodně dobrou volbou vydat se touto cestou. To zvážil i koncern Volkswagen, který chce do oblasti vývoje automobilů investovat mnohem více. Není se čemu divit, jelikož již pomalu utichlá aféra Dieselgate se na značce podepsala značně negativně. A není se čemu divit.

V plánu je vlastní továrna na baterie

Pokud je dnes vyroben elektromobil, velmi často jsou jeho součástí baterie od známých výrobců, jako je LG, Panasonic, stejně jako Samsung. To logicky znamená, že výrobci jsou na nich v podstatě závislý a jakékoliv změny mohou být velmi obtížné. I proto Volkswagen zvažuje, že si postaví továrnu vlastní. A to právě z toho důvodu, aby nebyl závislý na nikom třetím a aby mohl jít vlastní cestou, kterou bude považovat za tu možná nejlepší. S tím souvisí i to, že automobilka svým elektromobilům věří a rozhodně je považuje za směr, který bude tím správným. Zda se daná slova potvrdí, to zjistíme až za několik desítek let.

Investice nebudou malé

Rozhodně nepůjde o nijak malé investice. Právě naopak. Aktuální propočty hovoří o tom, že Volkswagen chce investovat více než deset miliard eur. Už se také mluví o samotném umístění dané továrny, která by se měla nacházet ve městě Saslzgitter. Jelikož právě Volkswagen je aktuálně jedním z největších koncernů na trhu a podíl automobilů na celkové prodeje je obrovský, dá se očekávat, že by se tento krok automobilce vyplatil. A to i z toho důvodu, že by v konečném důsledku mohla zajímavě snížit náklady na jeden každý vyrobený automobil. Nechme se překvapit, zda bude vše skutečně dotaženo do úspěšného konce.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>