Automobili a jejich ceny

Nedávno jsem natrefil na celkem zajímavou věc, o kterou se s vámi rád podělím.

chevrolet-orlando-concept-2008-02

Tak jako kde kdo pokukuji po autech ať už nových či starších a říkám si, jak jsem vlastně s tím svým nespokojený a měl bych ho co nejdřív vyměnit, nejlépe za něco lepšího, novějšího a luxusnějšího. A tak při jednom setkání se svým známým, který má to štěstí, že jeho rodiče neměli problém sáhnout do kapsy a koupit mu auto úplně nové, jsme debatovali o autech.

 Díky internetovým stránkám jsme ani nemuseli pobíhat po autobazarech či autosalonech a auta hodnotili a prohlíželi přímo na obrazovce monitoru.  Když jsem ukazoval jedno z mých tipů na vůz co bych si rád jednou pořídil, jsem si povzdechl že ač cena postupně klesá, je i tak 400 tisíc korun je vzhledem k mému rozpočtu dost.jak jsem vlastně s tím svým nespokojený a měl bych ho co nejdřív vyměnit, nejlépe za něco lepšího, novější a luxusnějšího. A tak při jednom setkání se svým známým, který má to štěstí, že jeho rodiče neměli problém sáhnout do kapsy a koupit mu auto úplně nové, jsme debatovali o autech.

620_5116056038efa

Kamarád se začal smát. Pochopil jsem hned a pomyslel si „ten se bude smát vždy, vzhledem k tomu že on na pořízení svého auta do peněženky sáhnout nemusel“.

O to víc mi strnul výraz ve tváři po tom, co jsem si následujíce vyslechl.

Povídá: „Hej, ty to moc řešíš. Moje kámoška se rozhodla pro nové auto, aby v něm pohodlně převezla rodinu. Takže hledala něco sedmi místného, s nadupaným dieselovým motorem a automatem“.

V tu chvíli mi v hlavě běžela kalkulačka kolik by mohla být cena za povinné ručení, jak vysoký je příplatek za automatickou převodovku.

On ale pokračuje: „tak jsme obvolali pár autosalonů, aby nám připravili na předvedení a projížďku něco takového co hledáme v plné výbavě a s tou kamarádkou jsme to objeli a všade auta vyzkoušeli“.

Mou hlavou proplouvá myšlenka. V plné výbavě? Sakra tak to je asi ta dotyčná za vodou. A jen si hlasitě oddechnu a poslouchám dále.

253_peugeot-5008-43

„No co ti budu povídat, jezdili jsme celý den a každou tu káru jsme pořádně prohnaly. Nakonec si vybrala auto značky, jako mi koupili naši.  Při odcházení z onoho vybraného autosalonu kamarádka řekla, ať zkusím říct rodičům, zda by nešla vyjednat sleva.  Když už tam kupovali prý auto pro mě.  Tak jsem to udělal. Máti zavolala majiteli autosalonu a vyjednala slevu pomalu 200 tisíc korun!“

Čučel jsem s výrazem blbce na kamaráda, spodní čelist spadlou až na prsa a nevěřil vlastním uším a raději nechtěl slyšet víc.

Kolik je tedy vlastně skutečná cena automobilu, když v autosalonu můžete dostat až takovou slevu?

Mám takový pocit, že jsou ceny u nás natažený tak, že si to nedovedeme ani představit… možná nejen u automobilů!

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>