Špičkové Ferrari – California

Ferrari California

Ferrari jak již všichni dobře víme, patří mezi nejluxusnější automobilové značky na světě. Automobilka Ferrari vyrobila řadu výborných modelů, v roce 2008 však bylo vyrobeno nejúspěšnější Ferrari všech dob. Do roku 2014 se jich vyrobilo zhruba 10 000 kusů a tenhle model přilákal ohromné množství nových zákazníků díky svého charakteru ke každodennímu použití. Tímto automobilem je Ferrari California. Ferrari California je kupé-kabriolet, jedná se o převratný model úspěšné automobilky Ferrari s přeplňovaným motorem.

Změnu udělalo Ferrari na modelu California opravdu značnou, nejen že se změnil design celého vozidla, ale díky speciálně konstruovanému novému motoru se snížilo i samotné těžiště tohoto luxusního vozu. Zapracováno bylo na všech aspektech. V interiéru je o 15% více prostoru a na místo prostředního výdechu je umístěn budík tlaku turba.

Upřímnost techniků Ferrari při představení modelu California byla rovněž velmi pozitivně hodnocena. Technici se při představení Ferrari California netajili tím, že se nový přeplňovaný motor konstruoval k tomu, aby vyhovoval nejen emisním limitům, ale také zároveň aby byl potlačen hlasitý zvuk turbomotoru. Vůz má nyní velmi zajímavý zvuk, jeho reakce na stlačení pedálu plynu je daleko rychlejší, narostl pořádný výkon a vůz si získal lepší kontrolu stability oproti jiným modelům Ferrari díky adaptivním tlumičům. California má kratší brzdnou dráhu a je možné si s ní dopřávat denní nevšední zážitek.

ferrari_california

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>