BMW 5 Facelift

BMW 5 Facelift

Společnost Bayerische Motoren Werke neboli BMW ve své snaze konkurovat luxusním vozům automobilky Audi a Mercedes se rozhodla kompletně předělat pětkový model do zajímavého faceliftu. Největší změnou si model BMW 5 prošel zejména pod kapotou. Další změnou byly blinkry umístěné v zrcátkách, trochu se změnil přední nárazník včetně vzduchových vstupů.

Motory

Nové motory jsou v základní verzi BMW 5 model 518d je osazení o výkonu 105kW a objem 2 litry, ten naleznete jak ve verzi sedan, tak i ve verzi kombi. Hlavními přednostmi motoru jsou jak výkon, tak i příznivá spotřeba a to 4.5 litru na 100 kilometrů. Pokud jste fanoušky rychlé jízdy, doporučujeme zvolit verzi 520d, která je osazena 2 litrovým motorem s pohonem všech 4 kol o výkonu 135 kW. Nejsilnější motor je v BMW 5 model 550i, jedná se o vidlicový osmiválec, tento model má výkon neuvěřitelných 330kW.

Jízdní vlastnosti

BMW se řídilo rovněž vylepšením jízdních vlastností. U faceliftu přeladili podvozek i elektrický posilovač. Na modelech BMW 5 facelift 2014 je vzduchové odpružení u verzí Touring a Gran Turismo.

Výbava

Výbavou BMW 5 facelift jsou xenonové světlomety, adaptivní diodová světla a mnoho další příplatkové výbavy od navigace až po obrazovky zabudované v sedadlech. Novinkou ve výbavě je otevírání kufru pomocí nohy. Systém bezpečnosti je znovu modernizován, hlídání jízdního pruhu, zastavení před kolizí a mnoho dalšího je ve verzi BMW 5 podstatně lepší než u starší verze.

bmw 5

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>