Nejprodávanější vůz v tuzemsku

Škoda Octavia

Nejúspěšnější, nejoblíbenější a nejprodávanější automobil v tuzemsku, tak by se dala nazvat Škoda Octavia vyráběna od padesátých let 20 století dodnes. Škoda Octavia je automobil nižší střední třídy, vyznačuje se svými líbivými tvary a také velmi vkusně vybaveným interiérem. V Roce 1996 přišla na řadu po dlouhých letech Octavia 1, která se v roce 2000 dočkala velmi úspěšného faceliftu, který změnil nejen vizáž ale také interiér vozu. V roce 2004 se začala vyrábět nová verze Octavie a tím byla druhá generace. V roce 2008 se i druhá generace dočkala faceliftu, rozdíl spočíval zejména v nových světlometech jak vepředu tak i vzadu. Škoda Octavia je vynikající auto, i co se jízdních vlastností týče. Od roku 2013 se vyrábí Octavia 3, jedná se o nejnovější generaci, která zaznamenává ohromný boom. Tímto modelem se automobilka Škoda posunula zase o velký krok kupředu v automobilovém průmyslu.octavia_01 (1)

Octavia 1 byla prodávána s vynikajícími motory a to jak benzinovými tak i naftovými. Do modelů Octavia první generace se dávaly motory benzinové (1.4, 1.6, 1.8, 2.0) a naftové 1.9 Tdi. Motory, které se montovaly do Octavie 1, jsou dodnes velmi spolehlivé „držáky“. Octavia druhé generace se změnila nejen tvarově ale také motoricky, vyráběli se do roku 2012 s motory 1.6, 1.8, 2.0 v benzinové řadě a v řadě naftové s motory 1.6Tdi, 1.9Tdi a 2.0Tdi.

 

 

octavia_01 (2)Kladné stránky Octavie

Mezi nejlepší kladné stránky Octavie bychom mohly zařadit nejen dostupnost, ale také spolehlivost, nízká cena náhradních dílů, nízká pořizovací cena, mizivá ztráta prodejní ceny vozidla, ta je dána oblíbeností.

Záporné stránky Octavie

Jelikož je Škoda Octavia nejoblíbenější a nejprodávanější automobil v tuzemsku, je velký zájem o náhradní díly, proto je Octavia cílem zlodějů automobilů.

 

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>