Jak se starat o své auto

Pro někoho auto může být miláček a vášeň, pro jiného pouze potřebný prostředek. Každý by se měl ale o své auto starat odpovídajícím způsobem. Auto se pak za to odmění svou dlouholetou výkonností a životností. V dnešním článku si prozradíme pár tipů a postupů, jak na to.

Každé auto by mělo mít svou garáž

Střecha je pro auto poměrně důležitá. Je pravda, že déšť, kroupy, bouřka a další autu příliš nevadí a je proti přírodním silám odolné. Přesto se dlouhodobé parkování venku po delším čase projeví. Zde hodně záleží na stavu a kvalitě auta. Může se ale stát, že Vám auto po delší době začne rezivět, nebo bude hůře startovat. Garáž má nevyčíslitelnou hodnotu zejména v zimě, kdy garáž oceníte hlavně při startování. Navíc Vám odpadne namáhání s oškrabováním zmrzlého sněhu. Jestliže parkujete auto venku, je vhodné pro auto zajistit alespoň ochranou fólii, popřípadě plachtu.

Doplňování kapalin

Nikdy nesmíme zapomenout doplňovat nutné kapaliny. Hlavně je nutné kontrolovat hladinu oleje a popřípadě olej doplnit. Bez oleje by se nám zadřel motor, což je hodně drahá porucha. Dalšími kapalinami jsou například kapaliny čistící sklo, jež se vstřikují pod stěrače. V zimě je zase nutné použít nemrznoucí kapaliny, které se někdy dají využít pro rozmrazování předního skla. Každá kapalina je ale určená k něčemu jinému, proto je důležité číst etikety.

Pravidelný úklid interiéru

Vnitřek auta je hodně důležitý pro dobré pohodlí a celkový pocit z opotřebení auta. Nezapomínejte své sedačky pravidelně vyluxovat, vyklepávat rohožky, uklízet podlahu auta, stírat smývatelné části a podobně.

Umývání auta

Umývání auta není pro správný chod auta zase tak podstatné, přesto bychom ho neměli opomíjet. Jestliže se totiž na umývání zevnějšku auta vykašleme, některé fleky a špína může natvrdo zaschnout a vmísit se do laku. Naše auto už pak nikdy nebude vypadat tak skvěle.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>