Přemýšlíte o pronájmu auta? Jak na to a na koho se obrátit?

Stále více rodin i firem v dnešní době místo nákupu automobilu na leasing nebo na úvěr upřednostňuje raději pronájem automobilu. Důvodů k tomuto kroku je hned několik. Především se nezadluží na několik let dopředu, pronajímaná auta jsou většinou ve skvělém stavu, můžete je využívat jen ve chvíli, kdy to opravdu potřebujete a hlavně jsou ceny za pronájem srovnatelné s cenami leasingu, mnohdy je leasing nebo úvěr mnohem dražší. Jak ale vybrat a nenapálit se? Poradíme vám…

 Hledejte podle zkušeností a kvalit

Bohužel je nutné říci, že snad v žádné oblasti na českém trhu nepůsobí jen solidní a spolehlivé firmy. I v oblasti pronájmu aut se najdou podvodníci a těm je třeba se vyvarovat. Ale ani to nemusí být úplně složité. Stačí, abyste nevybírali ukvapeně první firmu, která se vám objeví, ale detailně porovnali kvality, zkušenosti a zázemí jednotlivých společností. Když bude cílem vašeho hledání třeba autopůjčovna Praha, najdete hned několik firem, ale rozdíly mezi nimi jsou opravdu velké.

01

Může vám poradit i velikost vozového parku a kvalita aut

První představu o kvalitách dané autopůjčovny si můžete udělat už při prohlídce vozového parku. Když nebudou auta ve stoprocentní kondici, asi je zapotřebí se zamyslet, jak funguje samotná firma. Půjčovny by měly nabízet pronájem aut různých značek, velikostí a stylů tak, aby si na své mohl přijít opravdu každý. Na výběr by měla být manuální i automatická převodovka. Mimochodem víte, že obliba automatických převodovek je rok od roku vyšší. Více v tomto článku. Auta by měla být pravidelně servisovaná a jejich stáří by nemělo být více, než 1 rok.

02

Kvalitu firem poznáte i podle nabídky služeb

Spolehlivé společnosti v této oblasti vám kromě velké nabídky aut nabídnou také široké spektrum služeb. Mezi nejvyužívanější služby se řadí individuální přístup na krátkodobý a dlouhodobý pronájem vozidel, dále non-stop informační a asistenční linka, zkušební jízda zdarma, pojištění automobilů v Rámci celé Evropy, zapůjčení autosedačky, střešních nosičů, držáků, autonavigace nebo služby osobního řidiče. Všechny tyto služby, ale i mnohé další, nabízí například autopůjčovna Taggart.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>