I automobilka BMW jde cestou elektromobilů

Zatímco v minulosti byly auta této značky spjaty hlavně s luxusem, vysokými výkony a motory o velkých objemech, dnes chce jít BMW i dalšími cestami svého vývoje. Co dnes patří mezi řadu potřeb každé firmy, to je i odpovědnost – hlavně k přírodě. A proto vzniká široká škála elektromobilů. A ani tato nejznámější automobilka není výjimkou. Pojďme se podívat, co nabídne.

BMW i8

Primárně je vůz koncipován jako unikátní sporťák, který je určený pro všechny mladé lidi. Jedná se tedy o tříválcový supersport, který nadchne třeba nízkým posedem, ale i elegantními výklopnými dveřmi. Celkově ale zaujme i svým elegantním provedením a tak rozhodně vzbudí pozornost, jakmile s ním vyrazíte do ulic.

To hlavní se samozřejmě skrývá pod kapotou. Protože jde o hybrid, najdeme tak kromě dvou elektromotorů také přeplňovaný zážehový tříválec 1,5 litru. Díky tomu může auto dosáhnout velmi dobrého výkonu, a to 266 kW. Pokud budeme konkrétní, potom BMW i8 dokáže zrychlit z nuly na stovku za výborný čas 4,4 sekundy, a to s jistotou spotřeby, která se pohybuje na hranice 2,1 litru.

BMW i3

Elektromobily ale nemusí být nutně jenom sportovní, nebo malá auta. Dokonalou ukázkou je model BMW i3, který sice patří do segmentu těch městských vozů, ale přesto nabídne dokonalé pohodlí, kvalitní materiály, nebo dostatek zavazadlového prostoru. Nejzajímavější je samozřejmě místo pod kapotou (tedy abychom byli konkrétní, v tomto případě je to vzadu), kde se nachází trakční elektromotor o výkonu 125 kW. Ten zajistí maximální rychlost 150 kilometrů v hodině, zrychlení z 0 na 100 za 7,2 sekundy, nebo také velmi dobrý dojezd, a to až 200 kilometrů. Na ten má vliv nízká spotřeba elektřiny, která tak činí pouze 12,0 kWh na 100 ujetých kilometrů. I to je jedna z možností, jak jezdit stylově, rychle a samozřejmě extrémně levně.

1 komentář

  • Whip.cz | Internetový magazín pro muže Permalink

    […] právě s tím, jak si užíváme život. A jaké jsou možnosti? Vyhledávanou volbou jsou elektromobily BMW. I tato automobilka totiž začala jít tímto odpovědným směrem, což ale neznamená, že by […]

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>