Nové SUV od Škody se představí v září

Když mladoboleslavská Škodovka oznámila, že plánuje uvést na trhu nový model, a to v podobě SUV, doslova to způsobilo poprask. A to nejenom v souvislosti se spekulacemi o tom, jak bude vůz vypadat. Objevily se také spekulace nad samotným názvem. Nyní je vše jasné a vše potvrzené. Z hlediska designu půjde o automobil, který bude vycházet se studie, která nese název Škoda VisionS. Ta byla představena v Ženevě a tak bylo ihned jasné, jakým směrem se bude Škodovka v rámci svého SUV ubírat.

Jasno je také o názvu

Nyní se podívejme na spekulace, které byly spojeny se samotným názvem daného automobilu. Pokud se podíváme na několik hlavních, byly poměrně často skloňovaná jména jako Polar nebo Snowman. Později se ukázalo, že se jedná o špatný odhad. Samotná automobilka po celou dobu nic nenaznačovala a vůz vedla interně pod označením A plus SUV. Nyní už je v rámci názvu vše jasné. Půjde o model pojmenovaný jako Kodiaq. Pokud se ptáte, proč není na konci klasické písmeno „k“, má k tomu automobilka svůj důvod. Právě Q má totiž symbolizovat slovo Quattro, tedy pohon všech čtyř kol. Toto označení známe především z automobilů Audi.

Oficiální představení již v září

Že automobilka s představením vozu poměrně pospíchá, to jasně ukazuje i termín oficiálního představení. Ten bude poměrně brzy. Konkrétně již na podzim, v měsíci září. Pokud se zajímáte o automobilové dění, potom víte, že právě v tomto termínu se koná autosalon ve francouzské Paříži. A právě zde by se měla Škoda Kodiaq, ve formě sedmimístného SUV poprvé oficiálně představit. Pokud bude z větší části vypadat jako představovaný koncept, rozhodně můžeme říci, že se máme z hlediska designu na co těšit. Doufejme ale i v tom, že se automobilka nenechá zahanbit ani v dalších směrech, jako jsou jízdní vlastnosti, technologie, nebo celková praktičnost a pohodlí.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>