Víte, že automobilky měří emise i uvnitř vozů?

Měření emisí se dnes týká každého vozu. Mnozí z nás jistě stále myslí na tolik skloňovanou aféru s názvem Dieselgate, která jasně odhalila, jak Volkswagen, a aktuálně se ukazuje, že pravděpodobně i jiné automobilky falšují údaje, kolik vlastně jejich motor vyprodukuje zplodin. Pokud ale o emisích mluvíme, je třeba dodat také to, že jejich měření nemusí probíhat pouze touto cestou. Mezi emise totiž můžeme řadit i pachy.

Měření v interiérech

Vlivem toho dochází mimo jiné k tomu, že automobilky realizují také různá měření uvnitř svých vozů. Vše samozřejmě probíhá v jejich testovacích centrech, kde jsou konkrétní vozy vystaveny různým podmínkám. Může to být jízda, určitá vlhkost, stejně jako určitá teplota. Následně jsou odebírány vzorky a je sledováno to, jaké mají dané podmínky vliv na samotné materiály a na to, jak spolu reagují. Dané vzorky jsou následně vyhodnocovány, vlivem čehož může dojít i k úpravám konkrétních materiálů.

Musíme však dodat, že tímto směrem se rozhodně nevydávají věšeny automobilky. Tam, kde se jedná spíše o lowcost produkci něco podobného vůbec neprobíhá. A to i proto, že výběr materiálů není tak pestrý a obvykle se používají osvědčené možnosti. U prestižních automobilek je to však něco, na co je důraz skutečně kladený. A tak u luxusnějších vozů si můžeme být jisti tím, že pobyt v interiéru celkový dojem rozhodně nezkazí.

Mercedes je průkopníkem

Pokud se podíváme konkrétněji na to, je průkopníkem v tomto ohledu určitě automobilka Mercedes. A z jakého důvodu? Třeba proto, že jako první začala v této oblasti experimentovat a aktuálně může nabídnout měřící centrum o velikosti zhruba 300 metrů krychlových. A právě zde jsou jednotlivé testy realizovány. A jak v jedné z posledních zpráv tato automobilka sama uvádí, díky tomuto přístupu se jí podařilo eliminovat už více než 80 procent nepříjemných pachů, které se mohly v interiérech objevit.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>