Havarijní pojištění chrání nejenom při nehodě

Tato pojistka je v současné době brána jako varianta dobrovolná a tak nikdo z nás není nucený si ji sjednávat. Na druhou stranu její sjednání může být poměrně výhodné a zajímavé. A to hlavně z toho důvodu, že nám může přinést zajímavé možnosti ochrany. Tou první je to, že jsou propláceny škody, které si způsobíme při dopravní nehodě na našem voze. Není tedy třeba hradit je ze svého, jelikož s ohledem na spoluúčast je může uhradit i samotná pojišťovna. To ale není jediná situace, kdy se pojistka hodí.

Pomůže také při dalším poškozením vozu

Je váš automobil poškozený třeba z důvodu pádu větve ze stromu, z důvodu krupobití, nebo snad povodně? Či váš automobil úmyslně poškodil vandal? I to jsou situace, kdy danou škodu nemusíte nutně hradit ze svého, jelikož je možné mít havarijní pojištění, které vám pomůže. I to jsou totiž situace, na které se tato pojistka samozřejmě může vztahovat. Pokud budeme konkrétní, tak bychom rozhodně neměli zapomínat na to, že případné poškození následně stačí nahlásit jako klasickou pojistnou událost a vše včetně opravy již vyřešit s ohledem na konkrétní požadavky dané pojišťovny. A to velmi jednoduše a rychle.

Pomůže i v případě odcizení vozu

Je jedno, zda máte automobil v garáži, zda ho máte před svým domem, nebo na veřejném parkovišti. Zloději se dnes nezastaví skutečně před ničím a tak byste i vy měli vědět, že i v případech krádeže může havarijní pojištění pomoci. I taková krádež je následně nahlášena jako standardní pojistná událost a vy tak máte jistoty spojené primárně s tím, že můžete dostat částku, která odpovídala ceně vozu v době krádeže. I zda samozřejmě může hrát roli ona spoluúčast.

K ní dodejme, že dnes jsou na trhu pojišťovny, u kterých platí, že může být i nulová. Díky tomu hradí stoprocentní škody jenom pojišťovna a vy se tak nemusíte obávat jakýchkoliv souvisejících výdajů, nebo ponižování pojistné částky.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>