Nejčastější problémy ojetých aut?

Pokud se rozhodneme koupit si ojeté auto, vždy bychom měli mít na automobilovém trhu zkušenosti, nebo bychom si měli s sebou vzít někoho, kdo je má. Jedině tak budeme mít jistotu, že koupě našeho vozu bude skutečně bez problémů a my tak koupíme auto, které bude kvalitní. Podívejme se, jaké však mohou v rámci současné nabídky ojetých vozů nastat problémy.

Stáčení tachometrů je velmi časté

Ideálním příkladem je třeba situace spojená se stáčením tachometrů. Jelikož to u nás stále ještě není trestným činem, tak nepoctiví prodejci neriskují tolik, jako třeba v sousedním Německu. A tak velmi často automobil tímto způsobem vylepší. Tato informace přitom může být zpětně dohledána, a to v rámci jednotlivých technických kontrol a jejich záznamů. Zde se totiž uvádí, kolik měl vůz kilometrů, když prohlídku podstupoval. Pokud jdou v daném směru nesrovnalosti, může být jasné, proč tomu tak je.

Nechybí ale i opravy poškozených vozů

Mnoho prodejců autobazarů nám může namlouvat, že prodávají automobil, který nebyl bouraný. I to je ale častá finta a zkušený mechanik dokáže poznat, zda se auto opravovalo, nebo ne. Ideálním postupem je možnost změřit si tloušťku laku, který by měl mít na všech místech stejnou vrstvu. Pokud ne, značí to lak nový. Stejně tak ale mohou být jasně patrné i vzhledem ke stáří vozu novější, nebo dokonce neoriginální díly. I ty ukážou, že vůz zkrátka opravovaný byl.

Skrývání závad není nic neobvyklého

Mnoho autobazarů přijme vůz i se skrytou závadou. V souvislosti s tím následně provede jenom několik nezbytných a kosmetických oprav, aby byla závada po dobu prodeje skryta. Nic netušící kupující si následně auto koupí a do několika týdnů se daná závada projeví naplno, a špičkově sepsané smlouvy a kličky v nich jsou většinou cestou, která je spojena s dlouhými soudními spory, které nemusíme za všech okolností vyhrát.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>