Co dnes může nabídnout povinné ručení?

Pokud je pojistka, která je nařízena zákonem, je to zcela určitě povinné ručení. To musí mít sjednané každý motorista, který dnes vyjede na naše silnice. Pojistka je zde proto, aby za vás hradila škody, které způsobíte ostatním účastníkům samotné dopravní nehody. Na to rozhodně nezapomínejme, jelikož mnoho lidí se domnívá, že dokáže uhradit škody i jim. Tím tedy máme zmapován onen základ, který je zákonem vyžadován. Většina pojišťoven na našem trhu ale dokáže nabídnout i něco navíc. Co konkrétně?

Dominují především různá připojištění

Ty jsou dnes zajímavou ukázkou toho, co vše dnes může být v oblasti povinného ručení vlastně k dispozici. Pokud se podíváme konkrétně, tak máme možnost využít i takovou ochranu, která se vztahuje na naše auto. Příkladem může být pojištění čelního skla, které chrání proti rizikům, které jsou spojeny s jeho poškozením. Podobně prospěšná může být pojistka rizika srážky se zvířetem, nebo pojistka, která zohledňuje rizika poškození vašeho vozu přírodním živlem.

Myslet můžete také na vaše zavazadla, jelikož ani u nich není žádným problémem to, pokud si je pojistíte. Podobně lze myslet i na ochranu vašich pasažérů. Těm může povinné ručení nabídnout třeba i úrazové pojištění.

Myslete také na pomoc na cestách

Zajímavým a dnes už doslova standardním doplňkem jsou takzvané asistenční služby. Ty jsou spojeny s možností získat pomoc na našich cestách. Tato pomoc je spojena třeba s výměnou pneumatiky, nebo opravou drobného problému. Zajímavostí u daných asistenčních služeb je to, že je pojišťovny k povinnému ručení často nabízejí jak za symbolické ceny, tak třeba i zcela zdarma. I proto samozřejmě řada řidičů volí právě tu pojistku, kde mají jistotu, že tuto ochranu dostanou. A to nejenom takovou, která je platná u nás, ale třeba také i takovou, která je platná na evropských silnicích.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>