Aféra Dieselgate má řadu doher

Hysterie ohledně toho, že motory od automobilky Volkswagen falšovaly měření emisí, již pomalu utichá. I díky tomu můžeme aktuálně více než mediální zprávy pozorovat to, jakou má tato aféra dohru. Pravděpodobně největší bude v USA, kde je už u místních soudů celá řada žalob, které jsou spojeny s požadovaným odškodněním. A to rozhodně nebude nijak malé, a tak se dá očekávat, že se to výrazně projeví na samotném finančním stavu firmy.

Návštěvy servisů budou nevyhnutelné

Stejně tak bude třeba zkontrolovat celou řadu automobilů a tak je více než jasné, že majitelé dotčených vozů Volkswagen, ale stejně tak třeba i vozů Škoda nebo mnohých dalších budou muset navštívit servis. Důvody jsou samozřejmě zcela jasné, a to primárně kontrola motoru a zjištění toho, zda se jedná o skutečně dotčené exempláře, které jsou spojeny se softwarem, který dokáže falšovat hodnoty emisí, které jsou měřeny ve stanicích technických kontrol.

Změny na vysokých postech

Více než jasné je také to, že tato aféra se již projevila, ale ještě se zcela určitě projeví na vysokých postech manažerů, kteří automobilku jako takovou řídí. Je zde totiž velmi pravděpodobné, že to jsou právě oni, kdo o celém softwaru věděli a samozřejmě ho nechávali do motorů montovat schválně.

Potíže s novými vozy

Dohra se může týkat i produkce zcela nových automobilů. I zde můžeme přijít s konkrétním příkladem, který se týká automobilu s označením Volkswagen Phaeton. Automobilka totiž oznámila, že se samotné uvedení vozu na trh rozhodně opozdí a aktuálně není jasné ani to, o jak dlouhou dobu to bude. Co může také nastat, to je i situace, o které se poměrně vášnivě spekuluje. Jde o situaci, se kterou může souviset to, že vůz nakonec bude i definitivně zrušený. I to jsou možné scénáře, které započaly jednou velmi důležitou zprávou, která byla spojena právě s tímto šokujícím odhalením.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>