Dají se elektrony opravit svépomocí? Zjistěte to

kolo2Podlehli jste i vy kouzlu alu kol? Pokud již lité disky vaše auto zdobí, jistě jste přišli na to, že jejich krása souvisí i s pravidelnou údržbou. V případě, že jste pravidelnou péči zanedbali, nejspíše teď řešíte poničení a defekty disků. Zjistěte, zda se v takovém případě dá obejít bez odborného servisu.

Stylový a cenově dostupný tuning lze dnes vidět na mnoho autech, ovšem ne každý majitel se o lité disky stará, jak by měl. V důsledku toho jsou k vidění elektrony poškrábané, zažloutlé i popraskané. Co litým disků škodí?

Alu kola a jejich defekty

Elektrony jsou krásný doplněk vozu, který je výjimečně pevný a lehký zároveň. Ovšem pevnost a lehkost materiálu, které zlepšují jízdní vlastnosti vozu, jsou zároveň poměrně dost náchylné k poškození. Lehká konstrukce disků špatně snáší nerovnosti českých silnic a povrchová, lakovaná úprava ztrácí svou krásu díky asfaltu, posypové soli a nečistotám silnice.

 

Defektům a poškození lze předejít správnou údržbou a péčí.

Oprava litých disků svépomocí?

Zohýbání, popraskání, odření alu kol lze poměrně snadno opravit, ovšem jen málokdo to zvládne pomocí vlastních sil. Na popraskání povrchového laku je možné použít lak bezbarvý a trhliny jím spojit tak, aby se defekt nezhoršoval. I narovnání můžete zkusit sami, my však doporučujeme návštěvu odborného servisu.

Oprava od specialistů je kvalitně provedená

Myslíte si, že v případě nějaké závady je lepší koupit alu kola nová? Je to jedno z řešení, ale ve většině případů není oprava nijak drahou ani zdlouhavou záležitostí. Pokud se spolehnete na odbornost servisu, můžete si být jistí kvalitně odvedenou práci, která se odrazí nejen na dlouhé životnosti disků, ale i jejich kráse.

Rady od mechaniků i prodejců

Ti, kteří se opravami či prodejem litých kol zabývají by vám pověděli, že dlouhotrvající krása elektronů je dána nejen správnou péčí, ale také kvalitou materiálu a stavem silnic. Z čehož vyplývá, že mají-li být elektrony dokonalým tuningem vašeho vozu po x sezón, je třeba zvolit prověřeného výrobce, disky pravidelně čistit a jezdit po upravených trasách.

 

Zdobí vaše auto elektrony?

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>