Policejní vozy rozhodně nemusí být nudné

Vzpomínáte na slavnostní informace o tom, jak tuzemská policie představuje novou flotilu vozů, které by měly hlídat rychlosti hlavně na dálnicích? Jedná se primárně o vozy Passat, ale také Superb. Ty jsou považovány za vrchol vozového parku tuzemské policie a někteří je neváhají označit ani názvem „superrychlé vozy“. Jsou ale lokality, kde by se jim policisté pravděpodobně vysmáli. Pokud budeme konkrétní, potom je tím městem Dubaj. Právě toto město, které je v posledních letech spjato s luxusem se může chlubit i tím, že tamní policie používá vozy, o kterých by se běžným smrtelníkům pravděpodobně jenom zdálo.  Pokud plánujete právě do Dubaje vyrazit na dovolenou, zjistěte, jaké policejní vozy lze v ulicích potkat.

Běžné vozy jsou standardní

Než se dostaneme k tomu, co je skutečně unikátní, je třeba říci, že klasický vozový park nijak nevybočuje ze standardu. Tvoří ho automobily jako Chevrolet, Dodge, nebo Nissan. Mimo klasické policie ale existují také speciální jednotky, které už mají vozový park o něco zajímavější. Jedná se totiž hlavně o supersporty, které tvoří onen nejzajímavější prvek místní policie. Pokud budeme konkrétní, tak mezi to nejzajímavější v tomto směru určitě patří Bugatti Veyron, McLaren MP4-12C nebo Lexus RC F. Ten je aktuálně jeden z nejnovějších přírůstků tamních policistů.

Myšleno je i na luxus

Není to ale jenom rychlost, ale je to také luxus, kterého si tamní policisté mohou užívat. V minulosti to byly vozy jako Bentley Continental GT nebo Ferrari FF. I ty samozřejmě lze potkat v ulicích města. A to nejenom při běžných jízdách, nebo při jízdách k zásahu. Velmi často jsou pořádány i různé přehlídky pro veřejnost, na kterých je vozový park představen. A tak je jasné, že tato široká paleta vozů nesmí na žádné takové přehlídce v žádném případě chybět. Navíc dané přehlídky mají odradit hlavně silniční piráty od snahy uniknout policii.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>