Nová škoda Superb

Mladoboleslavská automobilka rozhodně neusnula na vavřínech. Dokazuje to fakt, že před pár hodinami došlo v Praze k představení vrcholného modelu značky. Jak většina z vás už tuší, jde o vůz Škoda Superb – tedy v jeho třetí generaci. A pokud vás vůz na první pohled zaujal, potom věřte, že jeho majitelem se můžete stát už na konci prvního pololetí. Samozřejmostí budou kromě klasiky také karosářské provedení liftback, nebo vrcholná verze s plnou výbavou, označovaná jako Laurin&Klement.

Design vozu

Jedním slovem lze říci, že je úchvatný. Pokud jste se o vývoj tohoto auta zajímali více, potom v designu jasně uvidíte prvky studie s označením VisionC, která byla k vidění v Ženevě. Oproti předchozím generacím se však nová Škoda Superb jeví jako kompaktnější a vyváženější auto. Přesto nezapomíná na jistou dávku dravosti, kterou dodávají ostřeji řezané linie karoserie, ale i světlometů vpředu.

Nejenom vzhled, ale i praktičnost

Vzhled ale není to jediné, jelikož řada zákazníků vyšší střední třídy, kam chce Superb patřit, se dnes stále poohlíží i po určité praktičnosti. K té napomáhá nejenom dostatečně velký vnitřní prostor zajišťující pohodlí pro každého pasažéra, ale třeba i rozšířený zavazadlový prostor. A to o celých 30 litrů, na hodnotu 625 l. Vliv na to má hlavně využití platformy MQB, díky které se vůz prodloužil o 3 cm, ale o 8 cm se zvětšil také rozvor.

Vůz je prošpikován moderní technikou

Auta už dávno neslouží jenom k přepravě z bodu A do bodu B. Dnes by nám měly přinášet i celkovou pohodlnost do našeho života. Zde Škoda Superb nabídne třeba možnost připojit se ve voze k internetu, prostřednictvím mobilní sítě LTE – logicky dokáže vytvořit i Wi-Fi hotspot pro pasažéry. To ale není jediná vychytávka, jelikož samozřejmostí je třeba zadní parkovací kamera, elektrická parkovací brzda, nebo také asistent automatického parkování. Ten je kombinován s funkcí bezpečného vyjíždění z příčného parkovacího místa.

Vše doplňují ale i další asistenti, které využijeme jak při popojíždění v koloně, tak k rozpoznávání dopravních značek, při přepínání dálkových světel, nebo pokud cítíme únavu – auto ji rozpozná a zareaguje.

Skvělé jízdní vlastnosti nesmí chybět

Zmíněné využití moderních technologií je jasným argumentem pro to, že řízení nové Škody Superb bude jistě spojeno s maximální jednoduchostí. Celkový požitek z jízdy by měly umocňovat i jízdní vlastnosti. Na nich se podepíše využití adaptivního podvozku, který umožní volit z celkem pěti jízdných režimů. Ať už vyrazíme na klikaté okresky, závodní okruh, nebo na děravé silnice, vždy si můžeme auto nastavit tak, abychom se v něm cítili pohodlně.

Celkem 8 verzí motorů

Co v souvislosti s novým Superbem zajímá případné zákazníky nejvíce, to jsou jistě i motorizace. K dispozici bude 5 bezinových agregátů a 3 dieselové. Všechny nabízené se navíc mohou pyšnit normou Euro 6. Začneme-li vrcholem nabídky, tak v benzinovém provedení je to čtyřválec 2,0 TSI s výkonem 290 koní. U nafty se jedná o motor 2,0 TDI s výkonem 190 koní. V těchto provedeních se můžete jako zákazníci těšit i na pohon všech čtyř kol. Mimo těchto motorizací budou samozřejmě k dispozici i o něco slabší, a to ať už na méně koní naladěný naftový dvoulitr, naftový motor 1,6 TDI, nebo benzinový 1,4 TSI. Konkrétní informace o dalších jednotkách Škodovka v nejbližší době dodá.

Hledíte-li při výběru motoru především na spotřebu, potom se vyplatí počkat si na verzi GreenLine, která by měla mít pod kapotou dieselový motor 1,6 TDI. Ten by se měl dostat na hranici 3,7 litru na 100 kilometrů. Může za to nejenom řada vylehčení, ale i to, že vůz oproti druhé generaci o 75 kilogramů zhubl. Pohotovostní hmotnost je udávána v hodnotě 1 375 kilogramů.

1 komentář

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>