Podle čeho poznáte dobrou autoškolu?

Cesta k vysněnému řidičskému průkazu začíná v autoškole. Ale kterou si vybrat, když jich v Praze funguje tolik? Abychom vám rozhodování usnadnili, připravili jsme pro vás praktický manuál. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jaké základní znaky kvalitní autoškola vykazuje. Doufáme, že vám následující tipy budou k užitku.

Dobrou autoškolu poznáte podle profesionálního zázemí. Měla by disponovat kanceláří a schválenou učebnou. Ideálně pak prostory s moderní audiovizuální technikou, trenažéry a všemi nezbytnými pomůckami (např. učebnice apod.). auto-moto-web.eu_autoskolaking_cz_01

Dalším kritériem výběru je stav vozového parku. Automobily by měly být moderní a ve špičkovém technickém stavu. Uznejte, že by nebylo příliš efektivní, kdybyste výcvik absolvovali v prehistorické Fabii, když na vás doma v garáži čeká větší a silnější vůz. V tomto směru jde příkladem pražská autoškola KING, která studentům nabízí výcvik ve vozidlech odpovídajícím současným požadavkům. A nechybí ani vozy s automatickou převodovkou, což ocení každý, kdo má strach z klasického řazení.

Zmíněná autoškola Praha KING má i další esa v rukávu. Její jádro tvoří velmi zkušení lektoři s patřičnou kvalifikací a letitou praxí. Pokud vám přidělený lektor nesedne, jednoduše si vyberete někoho jiného.

Co ještě byste měli vědět o autoškolách?

Autoškoly musí dodržovat učební osnovy, jejichž podstatou je minimální počet hodin pro výuku předpisů o provozu vozidel, ovládání a údržby, teorie zásad bezpečné jízdy a zdravotnické přípravy.auto-moto-web.eu_autoskolaking_cz_02

Jedna vyučovací hodina musí trvat 45 minut a instruktor se během této doby plně věnuje žadateli. Při zahájení výuky je provozovatel autoškoly povinen vydat žadateli průkaz a průběžně do něj zaznamenávat účast na praktickém výcviku.

Informací, které byste o autoškolách měli vědět, je mnohem více. Chcete-li se vyhnout nepříjemnostem, absolvujte výcvik v Autoškole KING a budete mít jistotu, že se na řidičské oprávnění připravíte tak, jak to jen nejlíp jde.

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>