Jak dopadl poslední závod F1 v Abú Zabí?

Fanoušci Formule 1 smutní, jelikož je po posledním závodě a tak musí čekat několik měsíců na to, než začne nová sezona. Pokud jste závod nemohli z jakéhokoliv důvodu sledovat, podívejte se na ohlédnutí za ním. Byl celkem zajímavý. I když je pravdou, že titul mistra světa neovlivnil, protože ten už měl jistý Lewis Hamilton.

Kdo se umístil na stupních vítězů?

Začneme od třetího místa, na kterém se umístil Sebastian Vettel z Ferrari. Ten se nejenom radoval z toho, že je na bedně, ale také z toho, že toto umístění mu pomohlo udržet druhou příčku v celém šampionátu. Druhé místo bral letošní celkový mistr světa, tedy již zmíněný Lewis Hamilton z Mercedesu. A kdo se umístil na místě prvním? Byl to jeho stájový kolega, a to Valtteri Botas. Ten měl velkou motivaci vyhrát, a to právě v souvislosti s celkovým druhým místem v šampionátu. To bohužel nezískal. Říci však musíme, že jeho šance byla opravdu spíše teoretická, spojená s Vettelovým úplným selháním.

Závod v Abú Dzabí byl posledním kláním pro Massu

Dostatečně předtím avizoval Felipe Massa jezdící za Williams, že to pro něho bude poslední závod ve Formuli 1. Jistě se chtěl rozloučit lépe, ale i tak je desátí místo celkem ucházející. Na druhou stranu ale musíme připomenout, že na vítěze dostal jedno celé kolo. Navíc se závoděním úplně končit nechce, jelikož ho láká Formule E – závody vozů s elektrickým pohonem.

Jak je na tom Pohár konstruktérů?

Po závodě v Abú Zabí je také jasno o tom, jak je na tom další prestižní bodování, tedy Pohár konstruktérů. Na prvním místě se umístil Mercedes, který ukázal své dominantní postavení. Druhé místo patří stále největšímu konkurentovi, kterým je Ferrari. Třetí místo bere celkem zaslouženě, ale s velkým náskokem vpředu i vzadu, stáj Red Bull. Pokud jde o pomyslnou bramborovou medaili, tak ta patří pro někoho možná překvapivě týmu Force India.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>