Velká cena Číny opět v režii Rosberga

Třetí závod letošní sezony a opět stejný vítěz. Pokud patříte mezi fanoušky motosportu, jistě víte, že v neděli, 17.4. se jela Velká cena Číny. Prestižní závod seriálu Formule 1, ve kterém opět dominoval jezdec Nico Rosberg. Ten triumfoval i na předchozích závodech v Austrálii i Bahrajnu. Na stupních vítězů se objevili také Sebastian Vettel,který skončil druhý a dále třetí Daniil Kvjatb.

Kolize po startu míchaly pořadím

Samotný Rosberg startoval do závodu z pole position, ale první místo mu dlouho nevydrželo, jelikož musel hned po třech kolech do boxů. A to z důvodu defektu zadní pneumatiky. Nebyl ale jediným jezdcem, který musel do boxů z důvodu problémů, které vznikly při několika kolizích po startu. Stejnou vynucenou zastávku musel absolvovat třeba i Romain Grosjean, Kimi Räikkönen a Lewis Hamilton. Tím se samotným pořadím poměrně výrazně zamíchalo, což na jednu stranu přidalo samotnému závodu na atraktivitě. A to proto, že velcí jezdci se vydali na svou stíhací jízdu.

Hamiltona trápila i technika

Jako největší Rosbergův konkurent se jevil Lewis Hamilton, který však v tomto závodu doplatil nejenom na komplikace plynoucí z kolizí, ale i na technické problémy. Těm předcházela už výměna převodovky před závodem, kvůli čemuž se musel už na samotném startu posunout níže. Přesto dokázal vybojovat sedmé místo.

Zajímavostí daného závodu je však to, že tentokrát se vše obešlo bez jakýchkoliv větších problémů. I přes kolize na startu se jednalo o víceméně klidný závod spojený se spolehlivostí vozů. Do cíle totiž dojelo všech 22 jezdců. Zda tomu tak bude i příště, to se nechejme překvapit. Opět v pravidelném nedělním termínu, a to na prvního Máje nás čeká další závod seriálu Formule 1. Tentokrát se ocitneme v Soči. Doufejme, že další vítězství nebude mít v rukou Rosberg, ale již ho konečně porazí někdo jiný.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>