Škoda cílí na zvýšení prodejů v Číně

Česká automobilka Škoda, spadající pod německý koncern Volkswagen, chce posílit své prodeje v Číně. Věří, že nové modely jí s dosažením tohoto cíle výrazně pomohou. V letošním roce se na čínský trh dostat Rapid ve verzi Spaceback, nová generace celosvětově oblíbeného modelu Octavia, ale také nová generace malého SUV Škoda Yeti.

V loňském roce zaznamenala Škodovka v Číně pokles prodejů, proto se chce na silný čínský trh vrátit v plné síle.

„Na našich vozech jsme hodně zapracovali,“ zní oficiální vyjádření, které padlo tento týden v Pekingu ze strany Andrease Hafemanna, prezidenta pro oblast Číny.

Škoda loni v Číně prodala 227 tisíc automobilů, což je ale o 4 procenta méně, než v roce 2012. Pro letošek proto mladoboleslavská automobilka zvýšila dodávky do největší země světa, a do roku 2018 je chce ještě zdvojnásobit.

V Číně jsou vozy Škoda dražší než vozy jejího mateřského závodu, koncernu Volkswagen. Pro srovnání – nejprodávanější model Škoda Octavia začíná na cenovce 119 900 juanů (zhruba 380 000 korun), zatímco populární sedan Volkswagen Lavida začíná na ceně 107 800 juanů.

„Cenová politika je v pořádku. Naše strategie je jasná. Podívejte se, co nabízí Volkswagen uvnitř i vně vozu. Myslím, že nabízíme něco víc,“ řekl Hafemann.

V Číně je Škoda velmi oblíbená, a otevřeně to říkají i místní zákazníci. „Jsem rád, že jsem si před šesti lety koupil Octavii místo Fordu Focus, který jsem také zvažoval,“ řekl Zhou Wen, jeden ze spokojených zákazníků.

V současné době dodává Škoda do Číny šest modelů – Fabia, Octavia, Rapid, Rapid SPaceback, Yeti a Superb. Podle Hafemanna chce ale na trh vstoupit s dalším modelem. Mělo by jím být nové SUV, větší než současný Yeti. Hafemann už ale nespecifikoval, kdy by se měl nový model poprvé objevit v prodeji. Nový model v segmentu SUV je za současné situace logickou volbou, protože obliba klasických sedanů klesá, a lidé stále více sahají právě po větších automobilech.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>