První závod sezony Formule 1 vyhrál Rosberg

Po zimní přestávce je to opět tady. Co? Velká cena Formule jedna. V neděli, 20.3. byl v plánu první závod, a to v australském Melbourne. Zajímavostí celého závodního víkendu byla jistě i kvalifikace, v rámci které se testoval nový systém vyřazování a rozdělování pozic. Jak se později ukázalo, tato varianta se nesetkala ani s pozitivním ohlasem u závodníků, ani nepřinesla takové zatraktivnění pro diváky, jak se původně očekávalo.

Kdo dominoval závodu?

Pojďme se podívat na to hlavní – tedy samotný závod. Tomu zcela jasně dominoval německý pilot Nico Rosberg se svým Mercedesem. Na druhém místě skončil jeho stájový kolega a loňský mistr světa, Lewis Hamilton. Na třetí místo se dostal vůz Ferrari, konkrétně ten, který pilotoval Sebastian Vettel.

Alonso havaroval

I když samotný závod probíhal poměrně standardně, byl spojený s jedním velmi důležitým okamžikem. Tím byla až hrozivě vypadající nehoda Fernanda Alonsa. Ten v sedmnáctém kole najel na vůz, který pilotoval Esteban Gutiérrez. Rázem se Alonsův vůz vymrštil do vzduchu a zastavila ho až bariéra. I když svůj monopost definitivně zničil, dokázal z něho vylézt bez větších problémů. Později i zdravotní středisko potvrdilo, že je v pořádku. Vlivem toho musel být závod přerušen a pokračovalo se až po dlouhých dvaceti minutách, kdy traťoví komisaři opět zaveleli ke startu.

Někteří favorité zcela selhali

Alonso se vyřadil především vlastní jezdeckou chybou. Kimi Räikkönen z Finska však za své odstoupení nemohl, jelikož jeho vůz začal hořet a musel ho logicky odstavit v depu. Nijak zvláště ale nezabodoval ani Jenson Button, kterému vítěz závodu nadělil celé kolo.

Takto konkrétně probíhala Velká cena Formule 1 v Austrálii. A jakým závodem bude seriál pokračovat? Opět v neděli, konkrétně za 14 dní od tohoto závodu, se dočkáme Velké ceny Bahrajnu. I z té vám přineseme objektivní reportáž.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>