Pozor na nekvalitní motory. Jaké to jsou?

Říká se, že motor je srdcem auta. A proto se od něho očekává také bezproblémová funkčnost. Ne vždy to ale platí, jelikož v oblasti automobilové historie se můžeme setkat s celou řadou přešlapů. Na druhou stranu jak ukazují poslední aféry, ani nyní není situace nijak růžová. My se však zaměříme na několik motorizací, kterým je dobré se raději vyhnout.

Pozor na Twin Spark

V tomto případě mluvíme o zážehovém motoru, který byl unikátní v tom, že nabídl použití dvou svíček na jeden válec. Tato zajímavá technologie byla použita například i v některých vozech Mercedes-Benz. Kde však dominovala, to byly vozy Alfa Romeo. A právě v těch daná motorizace nebyla považována za nejspolehlivější. A i to je důvod dát si pozor.

Co s motory VTi a THP?

Ani ty rozhodně nepatří mezi špičku v oblasti zážehových motorů. Může za to především nízká spolehlivost, která byla spojena s konkrétním použitím rozvodového řemene. Zde byl totiž vyměněný za řetěz, což se ukázalo jako krok velmi špatným směrem. A to právě s ohledem na jeho životnost. I když několik motorizací typu TSI se pokusilo napravit reputaci danému technologickému řešení, nepovedlo se to.

Problémem mohou být i konkrétní motorizace

Když už vytváříme žebříček nespolehlivých motorizací, nebudeme se držet jenom u obecných typů, ale budeme více konkrétní. Prvním příkladem je motor 1.8 VVT-i (řada 1ZZ). Ten používala ve svých vozech automobilka Toyota. Ačkoliv byla a je vyhlášená svou spolehlivostí, toto byla osudová chyba. Především kvůli vysokému opotřebení. Nijak lépe na tom ale nejsou ani motory 1.2 TSI (CBZA, CBZB), které do svých vozů montovala automobilka Škoda a Volkswagen. Jejich problémy související s použitím řetězu jsme naznačili výše. Do třetice přidejme dvojici motorizací, kterými jsou 2.0 16V a 2.5 16V (QR20DE a QR25DE). Ty najdete pod kapotou automobilů Nissan.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>