Ojetý automobil levně.

Ojetý automobil do 30-ti tis. Kč? Nemáte dost peněz na koupi nového vozu ani slušné ojetiny? Sháníte levný ojetý vůz do začátku svému synovi či dceři? Bude tedy téměř jasné, že narazíte buď v autobazaru, či na internetu na ojeté vozy. Ceny budou různé, ale koupíte pojízdný vůz do 30 – ti tis. Kč , aby to nebyl pojízdný vrak?

Nejčastěji v této cenové kategorii narazíme na Škodu Felicii, kde pořizovací cena startuje již od řádu tisíce korun, až po zhruba 70 tis Kč. Pochopitelně za 2 tis. Kč nemůžeme čekat zázraky, ani žádné nebudou, pokud nechceme prorezlý kus plechu bez technické, nebo bez motoru. Koukneme se tedy výš a to cca na 15 tis. Kč, kde se již už od této ceny dá sehnat Felicie v celkem slušném stavu. Samozřejmě musíme počítat s drobnou investicí, ať už se bude jednat o brzdové obložení, či tlumiče, výfuk, či nějaký ten silentblok. Ale i s touto počáteční drobnou investicí nepřesáhneme naší hranici 30 – ti tis. Kč. Dostaneme tedy celkem kvalitní vůz, který nám ještě nějakou řádku let dobře poslouží. Nutno ještě podotknout, že na autovrakovištích seženeme spousty těchto vozidel, kde narazíme i na levné díly, a tedy se pro nás stane i údržba velice ekonomická.

Mezi další automobil, který často objevíme patří Renault Laguna a Mégane. Samozřejmě i další zástupci této značky ( Renault Clio, Twingo, Scénic) jsou poměrně častými ojetinami s touto cenou. Pokud budeme chtít větší automobil určitě se porozhlídneme po Renault Scénic, tento vůz nám nabídne spoustu prostoru, i pro početnou rodinu. Bohužel se ale těžko dostaneme pod hranici 30 – ti tisíc Kč za kvalitní vůz. Naopak budete – li shánět menší automobil na ježdění do práce, dobře Vám poslouží Renault Clio, či Twingo. A pokud se Vám zalíbí Mégane, či Laguna určitě pořídíte celkem dobrý vůz také. Tito dva zástupci značky Renault jsou možná líbivější jak  Felicie, ovšem daní za to je častější návštěva autoservisu a dražší náhradní díly. Je tedy na každém zvážit tuto skutečnost.

Další značkou nejčastějších ojetých vozů s hranicí pod 30 tis. Kč je Ford. Nejčastěji narazíme na Ford Escort, Fiesta, Mondeo, Focus, či Ka. Z malých vozů určitě budeme koukat na Fiestu, či Ford Ka. Určitě neprohloupíme, ovšem např. u Fordu Ka se budeme muset smířit s korozí víčka nádrže či dveří kufru, nebo prahů. Ale ze všech zástupců této značky bych nejvíce doporučil Ford Focus, kde s cenou okolo 25 tis. Kč seženeme krásný vůz, který nám bude leta věrně sloužit.

Velice častým vozem je také Opel či Peugeot. Opel lze doporučit, jsou to velice kvalitní automobily, ať se jedná o Opel Corsa kde za cca 15. Tis Kč koupíme tento vůz, nebo už Opel Vectra či Astra s cenou okolo 25 tis. Kč. Určitě nám tento vůz velice dobře poslouží. Což se až tak moc nedá říct o značce Peugeot. Můžeme nejčastěji narazit na Peugeot 106, 206, 306 a 406, bohužel jsou častěji poruchovější jak výše uvedené automobily. Proto musíme více podrobněji při nákupu této značky prohlídnout technický stav.

Je tedy už jen na Vás vybrat si ten správný vůz.

1 komentář

  • Zara Permalink

    Určite se nevyplatí kupovat auto staré 10 – 15 let a pod. Jsou sice levné, ale co se ušetří za koupě auta? … musí se následně investovat do oprav, což je nenávratná investice.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>