Nové nebo ojeté auto?

Plánujete si koupit automobil a přemýšlíte nad tím, zda je lepší volbou nové nebo ojeté auto? Pokud stále nemáte jasno, přinášíme vám informace, které vám pomohou rozhodnout se v tom, co pro vás bude lepší volba. Samozřejmě je jedno, zda budete vůz kupovat v hotovosti, nebo na leasing či v rámci klasické půjčky. Specifika, které obě možnosti mají, se v rámci způsobu financování nijak výrazně nemění a tak je jenom na vás, jaký způsob konkrétně zvolíte právě vy sami.

Vyplatí se koupě nového vozu?

Je pravdou, že ve chvíli kdy s vozem vyjíždíte, již ztrácí podstatnou část své hodnoty. Na to je třeba samozřejmě myslet, jelikož to je ten hlavní důvod, proč lidé mají problém s tím si automobil koupit. Nejvíce hodnoty poté ztrácí v rámci prvních dvou až tří let. Je to sice podstatné negativum, ale koupě nového vozu má i své výhody. Především je to jistota prvotřídního technického stavu, kdy se nemusíte obávat jakýchkoliv skrytých vad nebo dalších případných problémů. Nic takového vás v tomto případě nečeká. Stejně tak je pozitivem také to, že na vůz je vám poskytnuta i záruka. Zákonná je v délce dvou let, ale řada automobilek nabídne i tu prodlouženou. A to se právě ve chvíli, kdy se ocitne jakákoliv zábava, velmi výrazně hodí.

Ojetá auta lákají na cenu

Pozitivem ojetých automobilů je samozřejmě cena. I poměrně kvalitní a jenom pár let staré auto lze pořídit za velmi zajímavé peníze. Podobně je tomu u vozů z operativních leasingů, nebo u vozů předváděcích. Na druhou stranu je třeba myslet na to, že trh s ojetými automobily je doslova džungle. Mohou to být zamaskované závady, stejně jako stočené kilometry či auta opravovaná po totálních haváriích. To vše jsou rizika, se kterými je třeba také počítat a dávat si při výběru skutečný pozor, zda koupíme správně. A jak jste na tom vy, jakému konkrétnímu vozu dáváte přednost při koupi?

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>