Nová Audi Q7

Nová Audi Q7

Automobilka audi představila nové Audi Q7. Nekompromisní SUV zhublo o více než 360 kilogramů. V době kdy vyšla první Audi Q7 se na automobilku za tento model snesla velká kritika. Kritika byla mířená právě na hmotnost tohoto nádherného a honosného SUV. Konstruktéři Audi zareagovali na tuto kritiku tím, že vytvořili novou generaci Audi Q7 s razantně nižší hmotností. Starší verze Audi Q7 vážila 2345 kilogramů, oproti nové verzi která váží necelých 2000 kilogramů.

Jak k tomu došlo?

Konstruktéři automobilky Audi použili nové materiály, které jsou daleko lehčí, než byly ty předchozí. Použili především hliníkové slitiny, zatímco ve starší verzi Audi Q7 bylo slitiny hliníku pouze 6%, dnes se Audi Q7 vyrábí ze 40% z tohoto materiálu.

Jízdní vlastnosti

Dosažení nižší hmotnosti díky použití hliníkových slitin se změnili rovněž jízdní vlastnosti tohoto obřího SUV. Jízdní vlastnosti se samozřejmě změnili k lepšímu, lehčí Audi Q7 se snadněji ovládá, získala větší stabilitu, rychlost ale také se dočkalo zlepšení s brzdného účinku. Spotřeba vozidla šla pěkně dolů a tak se stalo nové Audi Q7 daleko lepším automobilem a dočkává se postupně větší obliby.

Nové motory

Audi změnila strategii u Q7 i co se motorů týče, starší benzínový motor3.0 TFSI je zaměněn za přeplňovaný šestiválec rovněž o oběmu 3.0. K dostání je i verze hybrid s plug-in.

audi_q7

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>