Zkušenosti s AAA Auto: Jak jsem kupoval ojeté auto

I když jsem byl se svým stávajícím vozem poměrně spokojen, došlo u něho k výraznější poruše. Vlivem toho jsem byl nucen vůz odhlásit a nechat ekologicky zlikvidovat, jelikož případná oprava by byla nerentabilní. Jelikož na nové auto nemám, rozhodl jsem se pro koupi vozu ojetého.

Mé první kroky mířili na internet, kde jsem začal vybírat auto, které by mi nejvíce vyhovovalo. Nakonec na základě zkušeností, ceny a kvality zvítězil Ford Focus. Ten nabízel nejznámější autobazar v ČR, kterým je AAA Auto. Zkušenosti s tímto bazarem jsem do té doby neměl. Ačkoliv na internetu je k dispozici řada názorů, vždy se raději řídím svým osobním. Vyrazil jsem tedy na pražskou pobočku, kdy byl vůz k vidění.

Vše odpovídalo popisu

Kdo někdy kupoval auto, ten jistě ví, že ne vždy může popis na internetu odpovídat skutečnosti. Zde však bylo vše v pořádku. Seděly parametry vozu, výbava, stejně jako rok výroby či stav tachometru. Vůz jsem si nejprve prohlížel zvenku. Mého zájmu si ihned všiml pracovník autobazaru, který přinesl i klíče a nechal mě prohlédnout si vůz také zevnitř. I zde bylo vše dle mých představ a tak jsem požádal o zkušební jízdu. Část cesty řídil zaměstnance společnosti AAA Auto, část cesty jsem mohl řídit i já. Vůz jel jak má, žádné problémy jsem neshledal. Znovu jsem vůz prohlédl a jasně jsem projevil zájem o jeho koupi.

Vyřízení papírů bylo rychlé

Stejně jako každý, i já jsem samozřejmě zkusil usmlouvat cenu na nižší, což se mi o pár tisíc také povedlo. Zatím to s firmou AAA Auto byly jenom pozitivní zkušenosti, které mě čekaly. Ty se konaly i v rámci podpisu smlouvy. I zde vše sedělo do posledního detailu, od parametrů a stavu vozu, po sjednanou kupní cenu – s uplatněnou slevou. Jelikož jsem přímým odpůrcem úvěrů, zaplatil jsem na místě v hotovosti a odjel. Kdo tedy čekal příběh a nekvalitě daného bazaru, budce zklamán. Já o něm nemohu říci křivé slovo. A auto? To mi jezdí stále, bez jakéhokoliv problému.