Infiniti připravuje nový hatchback a crossover

Nissan začne v polovině příštího roku produkci nového crossoveru pod hlavičkou dceřiné společnosti Infiniti. Model se bude vyrábět v Anglii a bude mít název Infiniti QX30. K dispozici by zákazníkům měla být také verze hatchback nazvaná Q30, budou mít ale možnost sáhnout i po crossoveru. Ten se začne vyrábět v polovině roku 2015, jak řekl ředitel Infiniti, Andy Palmer.

V současné době Nissan buduje továrnu na výrobu těchto modelů v Sunderlandu v severovýchodní Anglii. „Plánujeme dodávat Q30 a QX30 z naší továrny v Anglii do celého světa, včetně Spojených států a Číny.“

Podle vyjádření automobilky a dostupných informací by měl být model Q30 přímým konkurentem vozů Audi A3 a BMW řady 1. Ostatně, nejde o žádnou novinku, tento vůz byl představen už ve Frankfurtu v roce 2013. Jeho produkce je zaměřena primárně na Evropu, kde je v současné době po menších kompaktních vozech velká poptávka. Kdy bude představen QC30 zatím nebylo zveřejněno, podle všeho by měl ale být konkurentem pro Audi Q3, BMW X1 a také Mercedes-Benz GLA. Cenová politika ohledně modelů Q30 a QX30 zatím také nebyla zveřejněna, ale podle Palmera by cena měla být srovnatelná s Audi.

Tyto modely budou technologicky podobné Mercedesům třídy A a také modelům GLA. „Používáme architekturu Mercedes MFA, stejně jako jejich dvoulitrové benzinové i spalovací motory,“ řekl Palmer minulý týden při příležitosti pořádání Velké Ceny Velké Británie Formule 1. V tomto seriálu se automobilka Infiniti angažuje jako sponzor a dodavatel mistrovské stáje Red Bull Racing.

Infiniti sice zvažovalo vybudování vlastní platformy, ale nakonec sáhlo právě po MFA. To Palmer vysvětluje takto: „Když si kupujete dobrý vůz, musí být podvozek tvrdší, zavěšení lepší, a mělo by mít pouze minimální vibrace. A to přesně platforma MFA splňuje.“ Navíc, automobilka používá ve svých vozech motory od Mercedesu, volba MFA je tedy logická.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>