Formule 1 nabídne novou trať. A poměrně zajímavou

Kdo poslední roky sleduje závody Formule 1, tomu jsou jasné dvě hlavní věci. Tou první je určitě fakt, že dané závody jsou den ode dne nudnější a méně zajímavé. A tak je jasné, že sledovanost neustále klesá. Druhou věcí je to, že se pořadatelé neustále snaží o atraktivitu, a tak nechybí třeba závody v noci, pod umělým osvětlením. Samozřejmostí je i to, že atraktivitě mohou přidávat také takzvané městské závody. A jeden takový by se měl v letošním seriálu objevit.

Formule 1 přichází s novinkou – Velká cena Ázerbájdžánu

Už samotné destinace bude poměrně výrazným způsobem exotická, což by samozřejmě mohlo přilákat celou řadu nových diváků, nebo alespoň udržet ty stávající. Pokud se podíváme na samotný detail trati, potom rozhodně neočekávejte žádný nový, ani moderní vybudovaný okruh. Proč? Jelikož Velká cena Ázerbájdžánu se zařadí mezi ten typ závodů, které se pojednou ve městě. A to konkrétně v lokalitě Baku. I když se na první pohled může zdát, že tato trať bude patřit mezi ty kratší, rozhodně tomu tak nebude. Tedy alespoň co do počtu zatáček, jelikož těch tato nová trať nabídce celkem 20. Na jednu stranu zajímavá zpráva, ale na tu druhou fakt, který může opět znamenat menší atraktivitu. A kdy se na tento konkrétní závod můžeme těšit? Naplánován je na 19. června.

Několik zajímavostí na závěr

Není to jenom lokalita, nebo to, že se pojede ve městě. S touto velkou cenou je spojeno i několik dalších zajímavostí. Patří mezi ně třeba to, že nabídne zajímavé scenérie spojené se zajímavými historickými budovami, které podhradí tohoto města nabídne. Stejně tak je zajímavostí to, že část trati je aktuálně pokryta dlažebními kostkami. A jak bude vyřešený tento problém? Skutečně vcelku jednoduše, jelikož na něm bude umístěna provizorní asfaltová vrstva, která se po závodě zase odstraní a místo bude vypadat zase jako dříve.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>