Jak dopadl závod F1 v Bahrajnu?

Velká cena Bahrajnu je jak pro prostředí, tak i vysoké teploty poměrně unikátní zastávkou série vozů F1. Není proto divu, že patří mezi nejzajímavější z podniků v rámci celé sezony. O něco méně zajímavé však mohou být výsledky, kterých jsme se právě v neděli dočkali. Opět se žádné překvapení nekonalo, jelikož vítězem se stal Němec Nico Rosberg se svým vozem Mercedes. Ten jasně ukázal, že letošnímu ročníku plně kraluje. Na druhé místo se probojoval vůz Ferrari, konkrétně ten, který řídil Fin Kimi Räikkönen. Třetí místo obsadil opět Mercedes. Pokud závody F1 sledujete, jistě víte, že na třetím místě logicky nemohl být nikdo jiný, než Lewis Hamilton.

Velmi zajímavý začátek

Je pravdou, že na současných závodech F1 bývá tím nejzajímavějším start. A to se potvrdilo i v Bahrajnu. U mnohých dokonce ještě před startem, jelikož Sebastian Vettel do závodu ani neodstartoval. Jeho Ferrari postihla komplikace s motorem, která ho vyřadila ještě před samotným startem.

Jakmile byl závod odstartován, došlo hned v první zatáčce k drobné kolizi, ke které se přimíchal Valtteri Bottas a již zmiňovaný třetí muž pořadí, Lewis Hamilton. Ten se rázem propadl na desáté místo. Ukázal však svoje kvality, stejně jako kvality týmu a nakonec se dokázal dostat mezi nejlepší trojici.

Velmi rychlý závod

Unikátnost Velké ceny Bahrajnu dokládá i to, že se jednalo o skutečně velmi rychlý závod se skutečně velkými rozestupy. Je sice pravdou, že první trojice měla mezi sebou rozdíl zhruba „jenom“ půl minuty. Dále však plnohodnotný počet kol zvládli jenom další tři jezdci. A to Ricciardo, Grosjean a Verstappen. Další závodníci již nemají klasicky naměřený čas, jelikož své poslední kolo zkrátka nemohli plnohodnotně dojet. I to jasně ukazuje, jak byl tento závod F1 zajímavý, i když na druhou stranu z diváckého hlediska poměrně nudnější.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>