Autodrom Most mění majitele a chystá se modernizace

Jeden ze dvou velkých závodních okruhů v České republice změnil svého majitele. Autodrom Most, který má tradici již od roku 1983, byl totiž odkoupen švýcarskou firmou BA Group AG. Ta vykoupila jak majoritní podíl podnikatele Kroužka, tak podíly menšinových vlastníků, a vlastní nyní závodní okruh na 100 procent.

O změně majitele se spekulovalo již delší dobu, obchod byl ale potvrzen až nyní. A nejde o nijak překvapivou volbu, ve společnosti totiž pracuje na vedoucích postech i několik Čechů. Jedním z nich je i Michal Rýdl, nový generální ředitel mosteckého autodromu. Ten sice ještě oficiálně jako nový šéf představen nebyl, už teď ale sbírá informace o personálním i technickém zabezpečení autodromu, a slibuje mnoho vylepšení.

Podle jeho vlastních slov se areál nachází v dobrém stavu, on sám si ale přeje vylepšení zázemí, do kterého údajně hodlá investovat desítky milionů korun. Modernizací by měl projít prostor boxů, startovní věže, a přes zimu by měl být vyměněn také povrch dráhy. Zlepšit by se mělo i zázemí pro fanoušky, kteří budou pravděpodobně moct sledovat průběh závodů i na velkoplošné obrazovce.

Dalším cílem je větší počet oficiálních závodních víkendů. V letošní sezoně na autodromu takové víkendy proběhnou pouze tři – mezi jezdci i fanoušky oblíbený šampionát motocyklů Alpe Adria, mistrovství FIA zóny Střední Evropa, a poslední srpnový víkend bude tradičně patřit závodu Czech Truck Prix, který je součástí Mistrovství Evropy tahačů. Rýdl by ale rád získal minimálně dvě další série.

V mezidobí jezdí na okruhu především soukromé neoficiální série motocyklových závodů převážně německy mluvících zákazníků, probíhají také testovací dny a volné jízdy pro veřejnost. Tyto akce zůstanou zachovány, a nový generální ředitel slibuje, že jich bude dokonce víc.

Fanoušci ani závodníci se nemusí bát, že by došlo ke změnám v profilu okruhu. Mezi závodníky je totiž současná podoba okruhu velmi oblíbená, protože poskytuje dobrou kombinaci pomalých a rychlých zatáček, a představuje pro ně opravdovou výzvu.

 

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>