Autem do Německa? Zdarma už to nepůjde

Už před několika lety začaly probleskovat informace o tom, že Německo již nebude zaslíbenou zemí pro ty, kteří si chtějí užít dokonalých, ale hlavně bezplatných dálnic. Poslední informace však ukazuje, že by daná situace mohla být ještě o něco horší, než se čekalo. Původní plány totiž počítali s tím, že dojde výhradně ke zpoplatnění dálnic. Poslední návrhy Němců ale ukazují to, že by mělo dojít ke zpoplatnění všech silničních tahů. To by se samozřejmě dotklo i tuzemských řidičů, kteří přes Německo, nebo do Německa cestují.

Ceny se budou lišit
V souvislosti s touto plánovanou změnou dokonce padly první informace o tom, kolik by měla roční známka na užívání silnic stát. V přepočtu půjde na zhruba 2 500 Kč. Cena by se však měla měnit v závislosti na tom, jaký máme vůz – tedy jak je starý a jaký je jeho objem motoru. Mimo této roční varianty by měly být k dispozici i ty krátkodobé, a to na dobu 10 dní, nebo 2 měsíců.

Proč zpoplatňovat všechny silnice?
V souvislosti s tímto návrhem se samozřejmě objevují otázky, proč by mělo dojít ke zpoplatnění všech silnic, a nikoliv jenom dálnic? Odpověď na tuto otázku byla však velmi jednoduchá. Stejně jako všude jinde ve světě, i v Německu by jistě při zpoplatnění dálnic došlo k tomu, že by se jim řidiči začali vyhýbat a tím by více zatěžovali běžné okresky. A tomu má daný návrh zamezit.

Pro Němce stále vše zdarma
Nutno dodat, že tento plán se dotkne všech zahraničních řidičů. Ti němečtí totiž budou moci jezdit zdarma jako doposud. I takto chce země reagovat na to, že ji mnozí využívají jenom proto, aby si sice prodloužili, ale na druhou stranu z ekonomického hlediska zvýhodnili svou jízdu. To již po roce 2016, kdy by měla tato úprava začít platit, nebude možné. V budoucnu bude tedy nezbytné, aby s touto úpravou každý řidič počítal. Místní pokuty totiž rozhodně nepatří k nejmenším.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>