Na čínské pneumatiky dejte pozor

Plánujete výměnu letních pneumatik za ty zimní a aktuálně vybíráte správné model? Je třeba říci, že právě samotný výběr je tím nejdůležitějším, co musíte udělat. Pamatujte, že dobře zvolená pneumatika má nemalý vliv právě na bezpečnost vaší jízdy. I proto by mělo být vaší prioritou vybrat přesně takovou, na kterou se můžete spolehnout.

Čínské pneumatiky to nejsou

Bohužel dnes je spousta lidí, kteří raději navštíví supermarket, kde konkrétní sadu pneumatik koupí. Problémem dané nabídky je to, že zde málokdy najdete kvalitní značky, ale spíše dovoz pneumatik z Číny. A ty jsou v posledních letech velkým rizikem. Nejenom, že nemusejí mít konkrétní u nás požadované testy. Mohou být dokonce nebezpečné. Největším jejich lákadlem je určitě výrazně nízká cena, což se může projevit i na jejich kvalitě. Mohou se tak nejenom rychleji sjíždět, ale stejně tak nemusejí nabídnout natolik dobré vlastnosti s ohledem na záběr, nebo správné držení jízdní stopy. Nezapomínejme ale ani na možné riziko únavy materiálu, kdy pneumatika praskne, či se sama od sebe jinak poškodí. A to může mít hlavně ve vysoké rychlosti skutečně fatální následky. Tím si buďte jisti.

Jak vybrat ty správné?

Pokud chcete vybrat skutečně správnou pneumatiku, doporučujeme vsadit na známé a prověřené výrobce. Nejlepší cestou jsou poté nezávislé testy, které pravidelně probíhají v rámci různých autoklubů. A to nejenom u nás, ale i v zahraničí. S danými výsledky se můžete seznámit jak v časopisech, tak i na internetu. A co dané testy také jasně potvrzují? Že čínská pneumatika skutečně není nijak dobrou volbou, se kterou byste neudělali chybu. Právě naopak. Buďte proto rozumní a raději investujte do kvality, u které nehrozí riziko toho, že vaše cesta neskončí bezpečně v cíli, ale že bude spojena s komplikací, které se může podepsat i na případné nehodě.

Vložit komentář

Můžete použít tyto HTML tagy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>